16 August 2022
Öne Çıkanlar

HDP’liler İstanbul’da Seferber Oldu

 

HDP İstanbul İl Örgütü, “Çözüm Biz’de Savaşlara ve Sömürüye Hayır” Şiarıyla Kartal Meydanı’nda yapacağı miting için ilçelerde yoğun bir çalışma var.

Silivri, Zeytinburnu, Gaziosmanpaşa, Bahçelievler, Esenyurt ve Beyoğlu ilçesi yanı sıra birçok ilçede halk mitinge davet edildi.

Beyoğlu’ndaki Okmeydanı’nda tekstil emekçileri ve esnafla bir araya gelen HDP Milletvekili Zeynel Özen, HDP Beyoğlu ilçesi üye ve yöneticileri ardından bildiri dağıttı.

Başakşehir ilçesinde ise HDP Milletvekili Şevin Coşkun dernek ve esnaf ziyaretleri yaptı. Avcılar ilçesinde ise HDP Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, kadın stadı kurarak, bildiri dağıttı. HDP’liler, ayrıca Beykoz, Küçükçekmece’de bildiri dağıtımı ve esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Küçükçekmece’de semt pazarında bildiri dağıtan HDP’liler, eşit yurttaşlık için HDP etrafında kenetlenme çağrısında bulundu.

HDP Grup Başkan vekil Saruhan Oruç ise Arnavukköy’de esnaf ve halk ziyareti yaptı. Başakşehir’de bir araya gelen HDP’liler, halaylar çekti.

HDP’liler, sloganlarla halkı mitinge davet etti.

Tuzla’da esnaf ve halk ziyareti gerçekleştiren HDP Milletvekili Züleyha Gülüm de, özellikle kadınların mitinge katılması gerektiğini söyledi.

Kadıköy’de bulunan Söğütlüçeşme İstasyonu nedeniyle yapılan doğa kıyımına işaret ederek, doğanın korunması için HDP etrafında kenetleme çağrısı yaptı.